
Festival Bie Daip pakt groot uit tijdens 25-jarig jubileum
AlgemeenAPPINGEDAM – Het internationale Folk & Seasong Festival Bie Daip viert dit jaar het 25-jarig jubileum met een uitgebreid programma. Van donderdag 27 tot en met zondag 30 augustus staat de historische binnenstad van Appingedam vier dagen lang in het teken van muziek, straattheater en activiteiten op en rond het water.
Bie Daip begon 25 jaar geleden als een kleinschalig shantyfestival, maar is inmiddels uitgegroeid tot een van de grootste gratis openluchtfestivals van Noord-Nederland. Jaarlijks komen tienduizenden bezoekers op het evenement af. Hoewel muziek nog altijd de basis vormt, is het programma in de loop der jaren aanzienlijk breder geworden. Naast folk en seasongs zijn er onder meer clowns, straatartiesten en andere acts in de binnenstad te vinden.
De jubileumeditie begint donderdagavond met een galaconcert in de Nicolaïkerk. De Bie Daip All Stars vormen speciaal voor deze gelegenheid een gelegenheidsformatie. Muzikanten en artiesten die in de afgelopen 25 jaar een bijzondere band met het festival hebben opgebouwd, verzorgen samen een programma met folk en seasongs. Tijdens het concert wordt teruggekeken op de geschiedenis van Bie Daip en vooruitgekeken naar de toekomst. Kaarten voor het galaconcert zijn uitsluitend online verkrijgbaar.
Ook buiten de concertlocaties is veel te doen. In de binnenstad en bij de horeca zijn optredens, terwijl bezoekers kunnen deelnemen aan rondvaarten, stadswandelingen en workshops. Ook is er een markt en wordt straattheater opgevoerd.
Voor kinderen wordt het Kerkplein West zaterdag en zondag ingericht met onder meer een draaimolen, schminken, knutselen en bijzondere kapsels. Op het Marktplein kunnen durfals zich wagen aan bungeejumpen.
Op het water zorgt Alex van Flyboard Dreams voor spektakel met een flyboardshow. Daarbij wordt door middel van waterdruk boven het water gevlogen.
Het volledige programma is te vinden via biedaip.nl en de Facebookpagina van Bie Daip Appingedam.







