Rachel van Hoogen en Annalies Usmany namen de opening voor hun rekening. Foto: Niels Knelis.
Rachel van Hoogen en Annalies Usmany namen de opening voor hun rekening. Foto: Niels Knelis.

Nieuwe bieb Delfzijl maand open: hoe gaat het tot nu toe?

Algemeen

DELFZIJL - De bibliotheek in Delfzijl is een paar weken geleden verhuisd naar een tijdelijk onderkomen aan de Landstraat.

Op 3 juni vierde de bibliotheek de feestelijke opening van de tijdelijke locatie. In plaats van een lintje door te knippen, werd er een scheepsbel geluid om de bibliotheek te openen. Rachel van Hoogen, directeur van Biblionet Groningen, en wethouder Annalies Usmany werden daarbij geholpen door twee leerlingen van obs De Optimist. Bezoekers konden kennis maken met de nieuwe bibliotheek tijdens een feestelijk programma met knutselactiviteiten, puzzels leggen en een vertoning van de grappige documentaire “Kon Minder” van de Groningse filmmaker Fleur Nonnekes.

Sinds de opening is de nieuwe bibliotheek enthousiast in gebruik genomen, al is het soms nog even zoeken. ‘Waar staan de gereserveerde boeken?’, ‘Hoe moet ik nu mijn boeken inleveren?’, en ‘Kan ik de bieb nog wel goed bereiken als ik slecht ter been ben?’. De medewerkers en vrijwilligers van de bibliotheek doen zo goed mogelijk hun best alle vragen te beantwoorden en waar nodig, een oplossing te zoeken. Recent is er bijvoorbeeld een traplift geïnstalleerd, zodat ook de activiteitenruimtes op de eerste verdieping voor iedereen goed bereikbaar zijn.
De nieuwe bibliotheek heeft zeker zijn voordelen: er is bijvoorbeeld goede airconditioning. Zo konden bezoekers tijdens de hittegolf vorige maand lekker koel schuilen in de bibliotheek, met een krantje en een glas koud water. Ook is de bibliotheek nu gevestigd in het hartje van Delfzijl, waardoor een bezoek extra makkelijk te combineren is met boodschappen doen of met een dagje shoppen. Iedereen, ook zonder lidmaatschap, is van harte welkom om langs te komen.

Niels Knelis.