
Carillonconcert brengt musicals en volksliederen naar Appingedam
AlgemeenAPPINGEDAM – Vanaf de Damster toren klinkt zaterdag opnieuw muziek tijdens het tweede carillonconcert van deze zomer. Stadsbeiaardier Adolph Rots verzorgt vanaf 14.00 uur een gevarieerd programma met bekende musicalmelodieën en volksliederen.
Het concert maakt deel uit van een tweeluik dat wordt georganiseerd door Stichting Het Damster Klokkenspel. Rots laat tijdens het optreden de veelzijdigheid van het historische Damster carillon horen. Het instrument staat bekend om zijn heldere klank en brede muzikale mogelijkheden. Voor deze editie is gekozen voor een programma met liedgebonden muziek, waarin zowel volksliederen als muziek uit bekende musicals centraal staan.
Bezoekers kunnen het concert beluisteren vanuit de onlangs opnieuw ingerichte tuin van Museum Stad Appingedam of het park achter de Damster toren. Volgens de organisatie zijn dat de beste locaties om de klanken van het carillon tot hun recht te laten komen.
Wie benieuwd is hoe een beiaardier het instrument bespeelt, kan de verrichtingen van Rots tijdens het concert live volgen op een groot tv-scherm dat onderaan de toren is opgesteld.
Het concert begint zaterdag om 14.00 uur en is vrij toegankelijk. De organisatie hoopt opnieuw veel inwoners en bezoekers uit Appingedam en omgeving te verwelkomen.






