
Stadsloop Appingedam ziet deelnemersveld flink groeien
AlgemeenAPPINGEDAM - De organisatoren van de Hypotheekshop Stadsloop Appingedam, die zaterdag op het programma staat, is blij met een stijging van het aantal deelnemers.
Naast de vele deelnemers voor het hardlopen is ook het wandelen onverminderd populair en inmiddels een vast onderdeel van de Stadsloop Appingedam. De belangstelling hiervoor groeit jaarlijks. De organisatie heeft momenteel de mijlpaal van 200 deelnemers voor het wandelen al bereikt. Ook het totale deelnemersveld nadert de 2200 sportievelingen. De wandelaars starten met de 15 kilometer om 10.00 uur. Vervolgens kunnen zij genieten van een goed aangegeven route met duidelijke bewegwijzering. Voor de deelnemers is een parcours uitgezet, waarbij groen, natuur en bijzondere locaties centraal staan. Ook onderweg ontbreekt het niet aan gezelligheid. De wandelaars worden verrast met lekkernijen, muziek en een gastvrije sfeer langs het parcours. Hoofdsponsor Amasus ondersteunt dit wandel onderdeel van de Stadsloop en draagt daarmee bij aan een succesvolle en aantrekkelijke wandelbeleving. Na afloop ontvangt iedere wandelaar een speciaal ontworpen medaille en een leuke attentie als herinnering aan de tocht.
Om 14.00 uur starten de kidsrun en de framerunners, waarna om 16.30 uur de start is van de 5 kilometer. Dit is het grootste deelnemersveld (ruim 1200 atleten) waarbij onder andere 100 bedrijventeams met elkaar de strijd aan gaan. Om 17.30 uur start de 10 kilometer en de recreantenloop.
Inschrijven voor de Stadsloop is nog mogelijk op de dag zelf vanaf 9.30 uur voor het wandelen en vanaf 13.30 uur voor de kidsrun en het hardlopen. Daar kunnen tevens de startnummers voor de overige onderdelen van de Stadsloop worden opgehaald. Wanneer alle sportieve onderdelen zijn afgerond start rond 20.00 in het centrum van Appingedam het nieuwe muziekfeest Live in Eemsdelta voor een sfeervolle afsluiting van deze dag.





